ZADZWOŃ 690 188 548

SCHUDŁEŚ? Jak utrzymać nową masę ciała?

utworzone przez | paź 8, 2020 | Aktualności

Spotykając się z pacjentami już na 1 wizycie, pada od nich stwierdzenie, że nie chcą kolejnego efektu jojo.  Często osoby odchudzające się mają za sobą dużo prób odchudzania i związku z tym borykają się z ciągłym wahaniem masy ciała.  

To potwierdza tezę, że nie sztuką jest się odchudzić, ale utrzymać nową masę ciała na kilka lat lub do końca życia.   

Oczywiście możliwe jest utrzymanie mniejszej masy ciała, ale należy przede wszystkim zmienić nasze myślenie na temat odchudzania.

Myśląc  o diecie, często mamy pogląd – jako ciągłej restrykcji, liczenia kilokalorii czy jedzeniem tego czego nie lubimy. Aby osiągnąć odpowiedni efekt i go UTRZYMAĆ, należy przede wszystkim zmienić myślenie.  Powinniśmy nauczyć się czerpać przyjemność z jedzenia i radość z życia.

Odchudzanie nie musi być drogą przez mękę! Jeśli tylko utrwalimy sobie dobre nawyki żywieniowe, dostosowane do nas to kilogramy nie będą wracały.  W tym dostosowaniu  na pewni pomoże doświadczony specjalista ds. żywienia.

Smaczne, łatwe i szybkie potrawy, bogate we wszystkie składniki odżywcze to gwarancja, że nie będą prześladowały nas ataki  głodu.

 

NOWE I WDROŻONE NAWYKI

  1. Wysypiaj się!

Gdy jesteśmy niewyspani  i rozdrażnieni jemy więcej i częściej. Wtedy często sięgamy po słodycze. To skutek zakłócenia równowagi hormonów regulujących apetyt.

  1. Jedz powoli i skupiaj się na spożywanym posiłku.

Celebrujmy każdy posiłek! Koncentrujmy  się na smaku i zapachu tego co jemy. Przeżuwaj dokładnie każdy kęs. Pamiętaj, że dopiero po ok. 20 min odczuwamy, że jesteśmy najedzeni.  Przy wolnym spożywaniu posiłku na pewno zjemy mniej!

  1. Nie podjadaj między posiłkami.

Najlepiej spożywać posiłki co 3h, to spowoduje nie będzie za bardzo czasu na podjadanie. Zjedzenie posiłku powinno zapewnić nam sytość aż do kolejnego posiłku ( za 3h).  Jeśli mamy ochotę na coś niedozwolonego na diecie, warto zastąpić nim inny posiłek. Czyli mając 5 posiłków i dojadamy jeszcze 6 w postaci np. ciastka, ale zastępując  np. nasz podwieczorek lub II śniadanie.

  1. Pij wodę!

Nie zapominajmy o wypijaniu  ok. 1,5 – 2 l wody dziennie. Unikajmy natomiast napojów gazowanych i słodzonych cukrem. Do bilansu wypijanych płynów zaliczamy też herbatę, kawę czy zupy.

  1. Ruch powinien sprawiać przyjemność.

Ruszajmy się przynajmniej 40 minut dziennie. Najlepiej wybieraj aktywności które lubisz – spacery, nordic walking, basen lub siłowania. Zakupienie krokomierza również pozwoli Ci kontrolować ilość wykonywanych aktywności w ciągu doby. WAŻNA SPRAWA: ruch dodaje energii, pobudza krążenie, wyzwala endorfiny lepiej  niż czekolada.

  1. Jasno określ swoje priorytety i nie rezygnuj!

Silna motywacja jest bardzo ważna. Jeśli będziemy czerpali radość ze swojego szczupłego ciała i dobrego samopoczucia, osoba objadająca się hamburgerem lub czekoladą nie zrobi na nas żadnego wrażenia. 😀

Pamiętajcie robicie to dla SIEBIE!